Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

W tym miejscu znajdziesz kontenery otwarte

Na rynku można nabyć w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednakże mnóstwo typów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną konstrukcją i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie surowce można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do specyfiki gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak zdemontowane elementy okien i drzwi, gruz, złom, a także stare płytki ceramiczne lub parkietowe – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź produkujących granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w płynnych lub półpłynnych najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci dużych gabarytów

W przypadku ładunków o znacznych gabarytach, które nie są odpadami bądź potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Nasza lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]