Kontenery na odpady – dla firm usługowych i budowlanych

Sprawdź, gdzie nabyć kontenery otwarte

Część śmieci nie może być wyrzucanych do koszy na surowce zmieszane lub wtórne. Dotyczy to zwłaszcza tych, które powstają w trakcie różnych remontów i prac budowlanych, jak również odrzutów industrialnych. Muszą one zostać przetransportowane do wskazanego punktu zbiórki selektywnej, gdzie zostaną zutylizowane zgodnie z przepisami o odpadach. W rozlicznych wypadkach mogą jednak wyniknąć trudności związane z składowaniem i przewozem śmieci. Żeby ich uniknąć, trzeba zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Kontenery na odpady – typy

Najprostsze kontenery otwarte są dostosowane do gromadzenia i transportu starych mebli, gruzu, opakowań i pokrewnych odpadów. Dodatkowo w użyciu są też kontenery uszczelniane, które znakomicie sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i płynnych (między innymi tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Szczelne łączenia są także niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, takie jak wióry metalowe, trociny czy granulaty. Ich załadunek ułatwia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najprostsze do przewożenia są oczywiście kontenery rolkowe, zaopatrzone w system usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery stalowe – dla których przedsiębiorstw?

Adresatami usług producentów kontenerów stalowych są różne firmy. Pośród nich można znaleźć między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające i zajmujące się opróżnianiem strychów i piwnic, a także różnego rodzaju zakłady wytwórcze. Na kupno kontenerów na odpady decydują się podmioty świadczące usługi wywózki odpadów o niestandardowych gabarytach oraz gruzu. Użyczają je one swoim klientom, a po napełnieniu transportują do miejsca legalnego ich składowania lub recyklingu.

Nasza lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]