Jeśli ćwiczyć to tylko w obuwiu sportowym. Dowiedz się, dlaczego

Jeśli chcesz nabyć obuwie sportowe, koniecznie wejdź na sklep-hummel.pl.

Systematyczne bieganie, ćwiczenia na siłowni czy udział w grach zespołowych nakłaniają do tego, by właściwie zatroszczyć się o stopy. Tych aktywności nie powinno się na dłuższą metę wykonywać w zwykłych butach, dlatego tak ważne jest zakładanie obuwia sportowego.

Buty sportowe – nie tylko ciekawa estetyka

Gros z osób łączy buty sportowe najczęściej z interesującym wzornictwem oraz komfortem ich użytkowania. Nie dostrzegamy ich charakterystycznych właściwości, jednak instynktowne odczuwamy, że stopy czują się w takim obuwiu najlepiej. Z tej przyczyny buty sportowe nierzadko wykorzystujemy też w pracy, w szczególności, gdy wykonujemy profesja, w którym codziennie chodzi się bądź stoi – widzimy je na nogach wykładowców, dentystów i pracowników magazynów. Lecz w przypadku sportowców noszenie butów zaprojektowanych do uprawiania danego sportu pozwala im nie tylko uzyskiwać lepsze wyniki, ale także zabezpieczyć się przed potencjalnymi urazami. Spody butów do tenisa są dostosowane do ślizgania się po gliniastej i trawiastej powierzchni kortów, obuwie koszykarskie ochrania kostkę oraz goleń graczy od potencjalnych kontuzji w czasie wyskoków, korki piłkarskie zapewniają graczom przyczepność i umożliwiają szybką zmianę kierunku biegu zarówno na sztucznej pokrywie stadionu, jak i na trawie, podobnie jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia poruszanie się po parkiecie. Buty sportowe są tym samym lokatą w lepsze rezultaty sportowe, ale i w zdrowie.

Obuwie sportowe – czemu kosztują więcej?

Jeżeli dla konkretnej dyscypliny sportowej opracowano dedykowane obuwie, nie należy zastępować go zwykłymi adidasami. Nawet tak nieskomplikowana czynność jak bieganie w niewłaściwym obuwiu z marketu w wielu przypadkach prowadzi do poważnych następstw zdrowotnych. Nie powinno się też oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wysoki koszt wpływają lata poświęcone przez producentów na badanie mechaniki danego sportu oraz opracowanie technologii produkcji takiego obuwia. Obuwie noszące widoczne oznaki zużycia czy też, które uległo zniszczeniu, rekomendujemy szybko wymienić na nowe, bo bez wątpienia nie spełnią ono już swoich funkcji, co także może spowodować kontuzje w czasie ćwiczeń.

Nasza lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]