Ubranie na motor kupisz na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa-10882.html.

Od zarania motoryzacji wiadomo, że jazda na motocyklu nie jest bezpieczną czynnością. W czasie kolizji prowadzący motocykl nie jest chroniony przez pasy i w pełni przyjmuje on na siebie siłę uderzenia. Stąd tak istotne dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w właściwą odzież opracowaną z myślą o jeździe tego typu. Odzież na motocykl nie tylko redukuje ewentualne urazy kierowcy, ale również chroni go przed promieniami słonecznymi, wiatrem i opadami, co zwiększa wygodę jazdy.

Podstawowa odzież na motocykl – co przede wszystkim warto mieć?

Kupując odzież na motor na początku trzeba zaopatrzyć się w kask, bo zgodnie z zapisami prawa o ruchu drogowym jego posiadanie jest obowiązkowe, bez względu na to czy pędzimy sportowym ścigaczem po ekspresówce, czy poruszamy się powolutku na skuterze. Jest to również najważniejszy element protekcji motocyklisty, osłaniający czaszkę przed ranami, które mogą mieć ciężkie konsekwencje dla jego zdrowia, a nawet życia.

Do zabezpieczenia innych części ciała w trakcie jazdy jest wiele opcji. Miłośnik motocykli może zebrać swój ubiór sięgając po odpowiednią spodnie oraz kurtkę zaprojektowane z myślą o jeździe na motorze albo wybrać kombinezon. W sklepach motoryzacyjnych do wyboru mamy odzież skórzaną oraz tekstylną. Niewątpliwie, skóra jest niesłychanie odpornym na zniszczenia półproduktem, co nie świadczy o tym, iż ubrania na motor wytworzone z tekstyliów ochrania mniej – korzysta się w nich z tkanin o dużej wytrzymałości na ścieranie oraz wysokie temperatury. Te części garderoby kierowcy mają odpowiednie wzmocnienia (slidery) ochraniające barki, łokcie i kolana, które podczas wypadku są wyjątkowo narażone na otarcia.

Plecaki, buty i pozostałe dodatki

Kolejnymi istotnymi elementami ubrania na motor są buty oraz rękawice. Rękawice w trakcie wypadku zabezpieczają dłonie przed ciężkimi urazami, bo to nimi instynktownie zasłaniamy resztę ciała wyciągając je przed tors i głowę, przez co wystawiamy je na głębokie otarcia skóry oraz złamania. Dobrze wobec tego zaopatrzyć się rękawice ze dodatkowymi modułami zabezpieczającymi kostki oraz wewnętrzną powierzchnię dłoni. Dobre buty na motocykl oprócz tego, iż ochraniają drobne kości śródstopia, dają również lepszą przyczepność, a w związku z tym lepsze panowanie nad ciężkim motocyklem.

W jakie jeszcze dodatki do ubrań na motocykl powinno się posiadać? To na pewno plecaki, kołnierze, gogle jeżeli korzystamy z kasku crossowego, jak również dodatkowe zbroje, slidery czy też ochraniacze.

Nasza lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]