Części zamienne do Citroena – które elementy najczęściej wymieniamy?

Więcej szczegółów o Citroen części Kraków.

Citroen to marka ze stuletnią tradycją, od dziesięcioleci znana dobrze polskim kierowcom. Jej pojazdy w Polsce są cenione ze względu na przystępną cenę, szeroką dostępność i w szczególności za dużą ilość warsztatów specjalizujących się w ich serwisowaniu. Największą popularnością cieszą się takie modele jak C-Crosser, Jumper, C-Elysse, C7, C8, Xantia, Xsara, Saxo i Nemo. Oczywiście, podobnie jak auta innych marek, nie są one bezawaryjne, zatem właściciele samochodów z francuskiej stajni muszą być gotowi na to, że prędzej czy później będą musieli kupić części zamienne.

Części do Citroena – co nabywamy najczęściej?

To, które części często odmawiają posłuszeństwa jest zależne w szczególności od konkretnego modelu – każdy z nich ma inne wady, z których powstają inne awarie. W pierwszej kolejności należy na pewno wspomnieć o płynach, które zużywają się na skutek normalnej eksploatacji samochodu. Są to najczęściej płyn chłodniczy, olej silnikowy, płyn hamulcowy i czynnik chłodniczy w klimatyzacji. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno lekceważyć, wymagają również moduły układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Jak tanio i łatwo kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często produkowane w chińskich manufakturach, w wielu przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co negatywnie oddziałuje na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do francuskich samochodów. Jeżeli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszystkie niezbędne części można nabyć online.

Nasza lokalizacja:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]