Balustrady balkonowe drewniane czy z innych materiałów?

Zobacz, gdzie zamówić tralki balkonowe, wejdź na rabwood.sklep.pl/pl/c/Balustrady-balkonowe/17.

Kiedy nabywamy mieszkanie zazwyczaj nie mamy nic do powiedzenia odnośnie stylistyki balkonu, gdyż deweloper zapewne uprzednio wybrał już wysokość czy wygląd barierek. Natomiast jeśli stawiamy własny dom mamy sposobność na własną rękę zdecydować o tym, jak ostatecznie będzie wyglądać nasz taras lub balkon.

Balustrady balkonowe i na taras – ustal ich parametry z architektem

Na to która balustrada balkonowa dobrze sprawdzi się w nowo projektowanym obiekcie ma wpływ kilka okoliczności. To w szczególności budowa balkonu – inne barierki będą dobrze wyglądać na balkonie skonstruowanym na planie prostokąta, inna balustrada sprawdzi się na balkonie skonstruowanym na bazie prostokąta, inna natomiast na niesłychanie modnych ostatnio owalnych balkonach. Najrozsądniejsze zaprezentować swoje propozycje architektowi, który tworzy projekt budowlany domu i razem z nim uzgodnić końcowy design balkonu. Architekt z pewnością zatroszczy się o to, żeby konstrukcja spełniała wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa użytkowania, między innymi ustali stosowną wysokość poręczy i odstępy między tralkami, a następnie dobierze rozwiązania estetyczne współgrające z charakterem obiektu.

Balkonowe balustrady z drewna nieodzowne w góralskim budownictwie

Architekci mają możliwość dobierać do swoich projektów z kilku typów balustrad balkonowych wykonanych z różnorodnych surowców: z cegieł, ze stali, z drewna, a także szkła. Dziś zwykle korzysta się z balustrad wyprodukowanych z czarnej stali, które dobrze komponują się z uproszczonymi kształtami popularnymi w nowoczesnym budownictwie. topowym trendem jest wypełnienie przęseł na balkonach nie tralkami z metalu, a przejrzystymi oraz mlecznymi płytami ze szkła bądź siatką. Metalowe balustrady jednakże ciężko dopasować do góralskiego budownictwa tradycyjnego, gdzie niezbędne są balkonowe balustrady z drewna, aby estetyka domu zachowała balans. Balustrady z drewna sprawdzą się również doskonale na tarasie domku letniskowego bądź domku na działce. Drewniane tralki oraz poręcze pokryte dobrymi środkami chroniącymi przed wpływem wilgoci potrafią zachować się w świetnej kondycji przez lata.
Miejmy na uwadze, że przy wyborze balustrady na balkon, nieważne czy metalowej czy z drewna, warto kierować się w szczególności jakością, a nie jej ceną. Kluczową funkcją balustrady jest zagwarantowanie bezpieczeństwa mieszkańcom, a to nie ma ceny.

Nasza lokalizacja:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]