Antena satelitarna, czyli popularna antena satelitarna

antena SAT, antena satelitarna

Zdecydowana część z nas ma w swoim mieszkaniu odbiornik telewizyjny. Mimo tego, że decydujemy się coraz aktywniejszy tryb życia, lubimy czasami zobaczyć ciekawy film lub program w telewizji. By odbiór kanału telewizyjnego był możliwy, niezbędna jest posiadanie specjalnej anteny. Rewelacyjnie nada się do tego antena SAT, którą dzisiaj można znaleźć w sprzedaży bez trudu.

Antena SAT – czym naprawdę jest?

Pojęcie antena SAT oznacza popularną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej parę razy w ciągu życia. Jest to urządzenie z rzucającą się w oczy czaszą, która bardzo często określana bywa mianem talerza. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity komunikacyjne. Za sprawą anteny SAT można w związku z tym odbierać wciąż nadzwyczaj popularną wśród Polaków telewizję satelitarną, która często wybierana jest przez sporą część widzów w miejsce kablówki . Dzieje się tak dlatego, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wyliczyć można parę rodzajów anten SAT. Znaleźć można zatem anteny offsetowe, wieloogniskowe, paraboliczne oraz panelowe. Anteny SAT cechują się konkretnymi cechami – różnią się między innymi średnicą jaką posiada czasza. Na ten moment zazwyczaj użytkownicy wykorzystują jednak modele mające średnicę od 18 do 35 cali. Urządzenia wykonane są tak, by nie niszczały w efekcie oddziaływania zmiennych czynników atmosferycznych. Sprawia to, że deszcz, śnieg, wysokie oraz niskie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Najwyższej klasy antena SAT będzie mogła służyć wiele lat.

Co poza anteną satelitarną jest wymagane do odbioru telewizji?

Antena SAT nie jest jedynym elementem potrzebnym do tego, by bez problemu odbierać kanały satelitarne. Oprócz niej należy też zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie umocowana we właściwej pozycji. Konieczny jest również konwerter (dwupasmowy albo działający na pojedynczym paśmie), kabel koncentryczny i odbiornik satelitarny.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]