Antena naziemna – o czym pamiętać przy jej zakupie

Nie szukaj już więcej! Tutaj zamówisz antenę DVB T

W zdecydowanej większości domostw dostrzec można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był niepotrzebnym urządzeniem, należy zainwestować także w odpowiednią antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w przeróżnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest w chwili obecnej wyjątkowo duży. W sklepach dostępne są anteny DIGIT i ASR – DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, a także siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne aktualnie w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się przede wszystkim prostotą montażu. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w dłoni przyrządy używane do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które teraz proponują nam producenci, charakteryzują się także wysoką odpornością na działanie zmiennych uwarunkowań pogodowych. W związku z tym pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej kupnie?

Ogromny wybór anten naziemnych sprawił, że należy bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które chcemy zakupić. Trzeba wiedzieć, że pod uwagę powinno się brać szereg uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników można bez żadnego problemu znaleźć w Internecie. Liczy się również moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy zawsze ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]