Twoja firma jest eco-friendly? Zaopatrz ją w eko gadżety

W ostatnim dziesięcioleciu temat ekologii przeobraził się w jedną z najważniejszych spraw, poruszanych arenie międzynarodowej. Nieuchronność zmiany naszych nawyków dotyczących racjonalnego wykorzystania surowców, pomału przebija się do każdego aspektu życia, również do świata promocji. Teraz zarówno ogromne spółki, jak i drobne firmy, zmierzają do tego, aby być eco-friendly. Swoją troskę o ochronę przyrody mogą one zakomunikować konsumentom w różnorodny sposób, m.in. przez zastosowanie w akcjach marketingowych eko gadżetów reklamowych.

Eko gadżety reklamowe – z tkanin naturalnych i nie tylko

Ekologiczne gadżety to produkty promocyjne, ale wykonane z materiałów przetworzonych bądź łatwo degradowalnych. Są to też gadżety z naturalnych tkanin, które mają praktyczne funkcje i których obdarowany nimi klient nieprędko wyrzuci. Powoduje to, że ich wykorzystanie w nikłym stopniu wyrządza szkodę otoczeniu. Za eko gadżety promocyjne traktuje się również te towary, które wykonano z polipropylenu (PP). Pomimo, iż to polimer, bez trudu poddaje się on przetworzeniu, a kiedy już nie jest to możliwe, w czasie jego rozpadu nie wydzielają się szkodliwe gazy.

Ekologiczne gadżety reklamowe – koszulki i saszetki

Można przypuszczać, że w asortymencie producentów nieczęsto natrafia się rozległy wybór ekologicznych gadżetów reklamowych. To nieprawda! Już sama oferta odzieży promocyjnej jest gigantyczna – nadruki zleca się na t-shirtach z bawełny, w rozmaitych krojach (męskich, dziecięcych oraz damskich), a także w licznych kolorach. Grafiki reklamowe umieszczane są na jutowych czy bawełnianych torbach, dostępnych nie tylko w formie popularnych toreb z uszami, ale także np. plecaków-worków. Inne modne gadżety tego typu to rzecz jasna długopisy, które wytwarza się z bambusa albo ze zrolowanego papieru, kosmetyczki, papierowe kubki na napoje, jak również eko puszki z biodegradowalnych polimerów.