Wymiana euro w kantorach online – czy warto?

Kliknij w to miejsce, jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat kursu euro.

Euro to dość nowa waluta, ponieważ w postaci gotówkowej została wprowadzona do obiegu dopiero w 2002 roku. Jest ona dziś podstawowym środkiem płatniczym w większości krajów należących do UE. Polska póki co nie sprostała wymaganiom, umożliwiającym przystąpienie do strefy euro, co nie świadczy o tym, że Polacy nie używają tej waluty na co dzień, czy to gromadząc oszczędności na koncie walutowym lub też dokonując zakupów za granicą.

Zalety z wprowadzenia waluty euro w państwach przynależących do UE

Powszechne użycie euro w krajach przynależących do UE zauważalnie uprościło życie większości obywateli Europy, zarówno w sferze biznesowej, jak i osobistej. Identyczna waluta oznacza wszak mniejsze trudności z obliczeniem prawdopodobnego zysku bądź kosztu przy planowaniu np. transakcji międzynarodowych, co wcześniej z uwagi na możliwe wahania kursów między walutami w wielu przypadkach mogło okazać się nietrafioną estymacją. Mieszkanie w strefie euro wpływa również na wolność podróżowania rezydentów krajów członkowskich, którzy praktycznie w ogóle nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w optymalną ilość banknotów w obcej walucie w trakcie wyjazdów zagranicznych. Współcześnie potrzebna im po prostu ich własna karta płatnicza, a używając za granicą, nie martwią się już wysokością spreadów naliczanych przez bank przy płatności.

W kantorze internetowym szybko sprawdzisz aktualną cenę euro

Polska, pomimo przynależności do Unii Europejskiej od maja 2004 roku, póki co nie sprostała wszelkim wytycznym umożliwiającym wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie ma to jednakże wpływu na to, iż jako obywatele państwa członkowskiego Unii Europejskiej powszechnie już prowadzimy interesy i robimy zakupy w euro. Osoby często realizujące przelewy w tej walucie mogą w kilka sekund poznać aktualną cenę euro na stronach kantorów internetowych, a równocześnie też szybko wymienić złotówki na euro bez potrzeby wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro przez internet z uwagi na mniejsze spready jest korzystniejsza oraz łatwiejsza, ponieważ można ją zaplanować w dowolnej porze dnia (także w środku nocy!), a kupno waluty realizowane jest po kursach aktualizowanych co kilka chwil, a nie – jak to zwykle jest przyjęte w bankach i kantorach stacjonarnych – na podstawie uśrednionego kursu z dnia poprzedniego.