Kredyt konsolidacyjny sposobem na wyjście ze spirali długów

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt oferowany przez banki, który głównie adresowany jest do indywidualnych klientów, którzy wpadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy zmagają się z wieloma zadłużeniami, mogą je skumulować w jeden kredyt. Konsolidacja umożliwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Na skutek konsolidacji można spłacić nawet te kredyty, które na skutek rozmaitych problemów spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi obniżenie wysokości rat. Co więcej po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast kilku rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia zatem wyjście z kłopotów finansowych, obniżenie comiesięcznego obciążenia oraz lepsze gospodarowanie domowym budżetem.

Jakie pożyczki można połączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba kredytów, które można skonsolidować jest bardzo duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt ratalny, gotówkowy, samochodowy oraz mieszkaniowy. Dzięki konsolidacji można też pozbyć się zadłużenia na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. Zależnie od preferencji klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują dzisiaj nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe, jednak nierzadko wiąże się to z wyższymi kosztami kredytu lub niekorzystnymi dla klienta warunkami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie.