Kantor internetowy to prosta obsługa i wiele korzyści

kantor wymiany walut online, kantor internetowy

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w kantorze albo w oddziale banku – na te pierwsze nadal można się natknąć hipermarketach czy w galeriach handlowych! Jednakże w błyskawicznie przekształcającej się rzeczywistości, konsumenci pragną wymieniać obcą walutę bez konieczności wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego też utworzono kantory internetowe, które na to pozwalają.

Jakie usługi proponuje kantor online poza wymianą walut?

Działanie kantoru online jest jednakowo łatwe jak fizycznego kantoru. Klient loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu kapitał, który chce wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów wymiany walut online jest w szczególności to, że przewalutowanie można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex co kilka sekund, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, zazwyczaj z minionego dnia. Drugim i niezmiernie znaczącym plusem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te narzucone przez placówki bankowe i kantory stacjonarne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może zakończyć się uiszczeniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, tymczasem w kantorze online spready zazwyczaj nie przewyższają 2%. Kantory online proponują także kilka dodatkowych usług wykorzystywanych przez użytkowników, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej realizowanej w ustalonym przez klienta dniu lub takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, gdy wskazany przez klienta kurs spotka się z tym na rynku).

Doceniasz komfort w dysponowaniu środkami finansowymi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory online to usługa dla wszystkich lubiących komfort, a także ogromną swobodę w rozporządzaniu własnymi środkami finansowymi. Używają ich również osoby zatrudnione bądź uczące się poza granicami Polski i osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w obcej walucie. Jednakże zanim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

Nasza lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]