Czy warto korzystać z systemu mass collect w firmie?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie jak działa mass collect, skieruj się w to miejsce.

Mass collect to usługa, która pozwala na błyskawiczną weryfikację wpłat na konto. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza pracę dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z nadania klientom własnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest de facto niezmiernie proste. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom indywidualnego numeru rachunku, który jest zarazem ich ID. Takie podejście jest użyteczne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest znaczna ilość klientów, czyli na przykład w szkołach prywatnych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne oraz wszystkich działalnościach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (między innymi w siłowniach). Opłaty wpływające w systemie mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie przydzielenie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do dokonania wpłaty (standardowy przelew, przelew pocztowy albo przelew z karty). Wykorzystanie mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie należności aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a równocześnie na eliminację prawdopodobnych omyłek, które mogą przydarzyć się w czasie tej czynności.

Bieżące monitorowanie przychodzących opłat – o zaletach usługi mass collect

Choć usługa mass collect nie jest obecnie dostępna w większości banków (mają ją między innymi wybrane banki spółdzielcze i mBank) wypada zastanowić się nad jej zastosowaniem w przedsiębiorstwie, także takim, które miesięcznie obsługuje mniej niż 100 faktur. Stosowanie mass collect przynosi wszak pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a zatem łatwiejsze monitorowanie spływu należności) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co po jakimś czasie efektywnie zwiększa terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]