Nauka rysunku dla amatorów i przyszłych studentów ASP

Lekcje rysunku Kraków - w tym miejscu znajdziesz więcej informacji o pełnej ofercie

Rysowaniem można wyrazić siebie i zarobić na życie, aczkolwiek nawet osoby, które nie łączą z nim swoich artystycznych planów, mogą czerpać z niego duże korzyści. Wykazano wszak, że nawet okazjonalne rysowanie ma korzystny wpływ na nasz stan psychiczny oraz emocje. Pozwala się odstresować i puścić w niepamięć codzienne problemy, jest także ważnym elementem edukacji. Wielorakie korzyści wynikające z rysowania sprawiają, iż wielu z nas decyduje się na to, by poprawić swoje plastyczne umiejętności. Taką opcję dają nam lekcje rysunku prowadzone przez zawodowych artystów.

Nauka rysunku – dla kogo?

Grono odbiorców, do których adresowana jest oferta szkół rysunku, jest naprawdę szerokie. Niektóre zajęcia opracowane są z myślą o najmłodszych, dla których są sposobnością do rozwijania zdolności manualnych, wrażliwości oraz wyobraźni. Dużo osób rozpoczynających lekcje rysunku to licealiści, którzy przygotowują się do egzaminów wstępnych na Akademię Sztuk Pięknych – dotyczy to przede wszystkim takich miast jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Łódź. Nie brak także kursów kierowanych do amatorów – osób, które zwyczajnie lubią rysować i chciałyby robić to jeszcze lepiej, w pełni wykorzystując swoje zdolności.

Czego dowiemy się w szkole rysunku?

Szkoła rysunku oferuje lekcje dobrane do potrzeb odbiorców o różnorodnych zainteresowaniach artystycznych. Wiele czasu przeznacza się na rysunek – to bez wątpienia najpopularniejszy typ plastycznej aktywności. Niewiele mniejszą popularnością cieszą się zajęcia z malarstwa. Nauka rysunku i malarstwo to oczywiście nie jedyne kursy, na jakie możemy się zdecydować. Dobre szkoły prowadzą też naukę malarstwa cyfrowego (ang. digital painting) i rysunku architektonicznego.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]