Kurs digital painting – malarstwo cyfrowe to nie tylko Photoshop

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o malarstwie komputerowym, uzyskasz na digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci próbują nadążyć za cyfrowym postępem. Talent do malowania tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by zdobyć pracę w branży gamingowej lub filmowej, dlatego że te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji świata przedstawionego oraz postaci korzystają w głównej mierze z zaawansowanego oprogramowania komputerowego. Znając te realia wiele młodych artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem z miejsca sięga po popularne programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Współczesne narzędzia do digital paintingu

Jest kilka programów wykorzystanych do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop, który pomimo że służył głównie jako oprogramowaniem do obróbki fotografii, błyskawicznie został podstawowym softwarem game developerów oraz artystów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak przykładowo Clip Paint Studio, Affinity Photo czy ArtRage, w których dzięki zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła niewiele różniące się od obrazów wykonanych farbami olejnymi, temperą bądź farbami akwarelowymi. Malarstwo cyfrowe daje artystom większą wolność – twórca ma możliwość korygowania nietrafionych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba wszak kupować!

Szukaj kursu Photoshop online z opcją konsultacji z twórcą kursu

W zasadzie uczenie się malarstwa cyfrowego przebiega w podobny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Oczywiście pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, jednak aby rozwinąć maksymalnie swój warsztat, a przy tym poznać zaawansowane opcje oprogramowania oraz potrzebne techniki stosowania pędzli, wypada zapisać się na kurs przygotowany przez biegłego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnych video kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie zagadnień jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one jedynie podstawowych funkcji oprogramowania. Ważne jest natomiast, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi skonsultowanie się z twórcą kursu.

Nasza lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]