Kurs akwareli – nic nie zastąpi pracy pod okiem instruktora

kurs malowania akwarelami

Malowanie farbami akwarelowymi jest jedną z artystycznych metod wyrażania siebie i nie ma potrzeby być w tym znakomitym, żeby czerpać z tego uciechę każdego dnia. Dla wielu osób jest to wszak jedynie pasja albo sposób na relaks po ciężkim dniu w pracy i nie pragną oni osiągnięcia w tej dziedzinie perfekcji. Jednakże jeśli pragniesz malować coraz lepiej, zalecamy zapisać się na kurs akwareli.

Niełatwo kontrolować akwarele – zapisz się na kurs malowania akwarelami

Akwarele to mimo wszystko nie jest łatwe medium. Efekt końcowy wydaje się bardzo przyjemny i prosty do uzyskania, jednak wpływa na niego wiele czynników, o których artysta-amator nie ma zapewne pojęcia. Dużą rolę w samym toku tworzenia ma także zbieg okoliczności – akwarele to medium, nad którym ciężko jest zapanować i nawet artyści od lat doświadczeni w tej technice wcale nie są pewni tego, że praca zawsze wyjdzie w stu procentach tak, jak chcieli. Kurs akwareli to idealne miejsce, żeby zacząć swoja drogę z tą techniką malarstwa i zdobyć pomocną elementarną wiedzę nieodzowną do rozbudzenia w sobie pasji do farb akwarelowych. Wszyscy są tu mile widziani, niezależnie od tego, czy mają już za sobą jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwsza styczność z tym rodzajem farb. Instruktorzy kursu w trakcie pierwszych godzin rzetelnie przybliżają specyfikę tych farb, rozległe spektrum technik ich używania oraz typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na ostateczny efekt dzieła.

Dlaczego warto zapisać się na kurs malarstwa akwarelami?

W czasie popularyzacji internetu nietrudno wyszukać a następnie obejrzeć filmy instruktażowe, które prezentują jak malować farbami akwarelowymi. Niemniej jednak raczej nie będzie to jednoznaczne z uczestnictwem w kursie malowania akwarelami pod okiem doświadczonego dydaktyka ze szkoły rysunku i malarstwa. W efektywnej szkoleniu z technik artystycznych nieodzowne są wytyczne, które uczestnicy kursu otrzymują od dydaktyków w trakcie tworzenia prac. Takie korekty umożliwiają szybciej zdobyć umiejętności, a kursant nie musi zastanawiać się, jaki jego błąd przyczynił się do tego, że dany efekt nie wyszedł tak jak się spodziewał. Dodatkowo lekcje z zespołem innych osób o analogicznych pasjach formuje życzliwą aurę wsparcia, które jest nadzwyczaj potrzebne w inspirowaniu do nieprzerwanego rozwoju twórczego. Partycypacja w rzeczowej ocenie dzieł pozostałych kursantów, pomaga potem we poprawnej ocenie swoich prac już ukończeniu kursu.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]