Gotowanie nie musi być nudne. Poznaj zasady food pairingu

Skieruj się w to miejsce, jeśli potrzebujesz szczegółowych wiadomości o food pairing.

Chociaż przywykliśmy do szablonowych połączeń smaków, nie oznacza to, że zestawianie ze sobą potraw, które na pozór absolutnie się wykluczają, nie może dać interesujących i, co ważne, pysznych wyników. Odkrywamy to na każdym kroku. Silne oddziaływanie na nasz smak miało zapewne możliwość zakupu niedostępnych dotąd w naszym kraju artykułów spożywczych i otworzenie się na obce zwyczaje kulinarne. Dzięki temu choćby kombinacja mięsa z egzotycznych owocami rzadko już dziwi. Osoby, które posmakowały tych niespotykanych fuzjach smakowych w wielu przypadkach inicjują swoje eksperymenty i samodzielnie poszukują jeszcze bardziej niezwykłych zestawień. By te jednak dały wyczekiwane rezultaty, należy wcześniej wyposażyć się w stosowną wiedzę.

Food pairing – poznaj nowe smaki

Jeżeli chcemy, aby nasze kulinarne przygody istotnie były powodem uniesień i umożliwiały odnalezienie nowych smakowych przyjemności, warto działać zgodnie z zasadami obowiązującymi w nowoczesnej sztuce kulinarnej. Te, oczywiście, są wyłącznie instrukcjami, o których powinno się pamiętać, by aromaty wiążą się w niezwykłą, ale harmonijną całość. Dobrze uczynimy, jeśli zainteresujemy się food pairingiem. Tak tytułuje się się sztukę mieszania ze sobą smaków, które ogólnie uchodzą za zupełnie ze sobą niewspółgrające. Wszelkie reguły food pairingu są jednak wnikliwie przeanalizowane i poparte szczegółową wiedzą z zakresu biochemii, dotyczącą zwłaszcza zawartości poszczególnych substancji w stosowanych produktach. Food pairing nie dotyczy tylko posiłków, ale także napojów (w tym tych zawierających alkohol).

Food pairing warsztaty tylko z doświadczonym szefem kuchni

Food pairing wymaga instynktu i sporej wyobraźni, niemniej jednak to nie one będą najistotniejsze. O wiele bardziej jest istotna wiedza z obszaru ilości przeróżnych substancji w komponentach potraw, a także tego, jak reagują one z pozostałymi składnikami. Dlatego świetną decyzją będzie uczestnictwo w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez doświadczonego szefa kuchni – zwłaszcza, że przekazanie elementarnej wiedzy trwa z reguły kilkanaście godzin.

Nasza lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]