Tabliczki informacyjne a bezpieczeństwo

Dalsze informacje o tabliczkach informacyjnych.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące bezpieczeństwa. Na co dzień możemy nie zwracać na nie uwagi, ale dzięki nim przestrzeń jest uporządkowana, podnosi się również nasze bezpieczeństwo. Zobaczmy więc jakiego rodzaju tabliczki informacyjne wyróżniamy oraz jakie spełniają role.

Tabliczki informacyjne – oznaczają wieżowce i przedszkola

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które znakują nieruchomości – bloki, zakłady przemysłowe, szkoły, biura. Przyczyniają się do tego, że błyskawicznie dotrzemy na miejsce. Należy jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na murach bloków, bo bardzo często można je też dostrzec wewnątrz. To wielka grupa oznaczeń, które najczęściej pełnią funkcję ochronną, ale również czysto komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie odpowiedniego pomieszczenia lub urzędnika w dużych wieżowcach – w urzędach przy wejściu znajdują się tabliczki z numerami wydziałów. Szukasz sekretarza czy wydziału finansowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Podobnie znaczące są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska pracowników, które zlokalizowane są przy drzwiach. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wytwarzane z solidnych surowców

Nie możemy jednak zapominać o ochronie zdrowia i życia pracowników – tabliczki informacyjne są przecież narzucane przez przepisy BHP. Znakują drogi awaryjne, wyodrębniają tzw. palarnie, informują o regułach reanimacji. Istnieje powszechny obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, funkcjonują również specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z trwałych surowców (takich jak PCV), często są fluorescencyjne i są łatwe w montażu.

Nasza lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]