Wisiorki srebrne – duży wybór

Jeśli szukasz srebrnych wisiorków, koniecznie odwiedź tę stronę

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, doskonale wygląda, a także charakteryzuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest naprawdę delikatny, w związku z czym łatwo go uszkodzić. W jaki sposób więc dbać o srebrną biżuterię?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebrnych ozdób są zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się i blaknąć. Nie wolno więc stosować ich do czyszczenia ozdób, a podczas sprzątania koniecznie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy stosować pudełka wyściełane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten nie najlepiej reaguje również na styczność z wodą oraz ciepłem, które mogą sprawić, że straci barwę lub zmieni kształt. Przed schowaniem do szkatułki kilku ozdób, powinniśmy wcześniej owinąć je miękką tkaniną albo wrzucić do foliowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra należy użyć letniej wody z solą – świetnie zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko jaja i odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnych ozdób powinniśmy używać delikatnych ścierek – twarde mogą porysować powierzchnię.