Pierścionki zaręczynowe – połączenie tradycji z nowoczesnością

Jeśli szukasz pierścionków zaręczynowych Kraków, koniecznie sprawdź obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe

Gdy spotkasz partnerkę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Wpierw jednak ma miejsce ta wymarzony przez większość kobiet moment – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – symbol nieskończoności

Podarowanie ukochanej pierścionka to niezwykle stara tradycja, sięgająca prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w formie koła, które reprezentuje nieskończoność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, nazywanym notabene “palcem obrączkowym”, co wypływa z przekonania, iż od tego palca biegnie “vena amoris”, to znaczy żyła wiodąca wprost do serca. Powszechnie przypuszcza się, że to Grecy przywieźli do Europy rytuał wręczania pierścionków zaręczynowych. Pierwotnie wytwarzano je z konopi, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, w głównej mierze żelaza. Drogocennymi pierścieniami ze złota bądź srebra obdarowywano tylko wtedy, kiedy mężczyźni chcieli zademonstrować swoje bezgraniczne zaufanie do partnerki. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy ze złotem, platyną oraz drogimi kamieniami, aczkolwiek materiały te faktycznie szeroko wykorzystuje się do ich wytwarzania zaledwie od kilku stuleci, przy czym znamienny wzrost ich powodzenia można odnotować w poprzednim wieku.

Współczesne pierścionki zaręczynowe

Nie ulega wątpliwości, że idealna biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścionek z ogromnym brylantem, jednakże potencjał swobodnego zestawiania rozmaitych metali oraz kamieni jest olbrzymi. Poza diamentami wykorzystuje się szafir, topaz czy rubin. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, a nawet drewno, niemniej jednak wciąż na rynku przeważają pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych typów złota (różowego, żółtego i białego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało przeświadczenie, że narzeczony winien wydać na niego minimum dwukrotność swojej pensji. Cena zakupu zależna jest od kilku czynników: ilości karatów, materiału, designu czy wykorzystanego kamienia, zatem każdy kupi piękny, nietuzinkowy pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednakże, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem zaangażowania i miłości, dlatego jego koszt ma drugorzędne znaczenie. Istotne jest to, czy będzie się podobał naszej przyszłej małżonce.

Nasza lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]