Minerały dla urody. Jakie kamienie szlachetne poprawią twój wygląd?

Kamienie szlachetne swoją energią mogą wpływać na nasz nastrój. Mówi się również o tym, że mogą pozytywnie oddziaływać na zdrowie. Nauka o prozdrowotnych właściwościach minerałów (litoterapia) podkreśla również, że niektóre z nich, mogą … poprawić urodę! W jaki sposób i które?

Kamienie szlachetne, które Cię odmłodzą

Hematyt – ma pozytywnie wpływać na regenerację komórek. Dzięki temu nasza skóra będzie wyglądała lepiej i bardziej świeżo. Jego największy efekt uzyskamy, masując twarz gładką powierzchnią kamienia, ale noszenie go w formie naszyjnika czy kolczyków też może pomóc, a na pewno nie zaszkodzi.

Wygładzoną skórę dekoltu ma zapewnić przemywanie go wodą, w której przez całą noc moczył się górski kryształ. Nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie, dlatego proponujemy po prostu wisiorki z kryształem.

Labradoryt oczyszcza ciało z toksyn i ma właściwości spowalniające procesy starzenia. Poza tym dodaje też energii do działania, zatem jest idealny dla kobiet, które chcą zadbać o siebie. Podobno może też poprawiać metabolizm, dobrze więc mieć go blisko, jeśli chcemy stracić na wadze.

Perły i ich działanie jest znane od dawna. Nawet w niektórych kremach (zwłaszcza tych, które mają zmniejszać zmarszczki, a nawet wygładzać blizny) stosuje się sproszkowane perły. Nie wiemy, czy perły słodkowodne działają tak samo, ale na kolczyki z nimi, może pozwolić sobie każda z nas.

Kamienie szlachetne, które wygładza rysy

Biżuteria, które redukuje zmarszczki? Może nie spodziewajmy się spektakularnych efektów, ale według litoterapii, poniższe minerały mogą wpływać pozytywnie na rozświetlenie cery, usuwanie oznak zmęczenia czy wygładzenie skóry!

Awenturyn – pomaga pozbyć się napięcia związanego ze stresem czy smutkiem. A to sprawia, że nasza twarz jest rozluźniona, spokojna i pełna blasku.

Bursztyn – ma nie tylko świetnie radzić sobie ze wspomaganiem układu odpornościowego, ale nawet zapobiegać tworzeniu się zmarszczek. Dla pewności kupcie kolczyki z bursztynami, by był jak najbliżej twarzy!

Jaspis – kamień szczególnie kobiecy

Bardzo ważnym kamieniem dla naszej kobiecości (a zatem nie tylko wyglądu, ale również samopoczucia) jest jaspis. Ma on pobudzać energię kobiety, sprawiać, że będzie bardziej pociągająca oraz wzmocni się jej energia seksualna. Jaspis to obowiązkowy kamień w naszej kasetce, jeśli chcemy być piękne i powabne.

Źródło tekstu: https://blog.bizutik.pl/porady-i-ciekawostki/mineraly-dla-urody-jakie-kamienie-szlachetne-poprawia-twoj-wyglad/