Lampworki – szklane perły

Jeśli potrzebujesz lampworków, koniecznie wejdź na www.bizutik.pl.

Na pierwszy rzut oka przypominają kolorowe słodycze. Lampworki, gdyż o nich mowa, to charakterystyczny typ paciorków produkowanych ze stopionego szkła. Z początku były produkowane samodzielnie – szkło rozgrzewano z użyciem przerobionej lampy naftowej, stąd też określenie perły lampowe. Obecnie również możemy zrobić je samodzielnie, ale lepszym pomysłem okaże się z całą pewnością kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu warto się na to zdecydować? Do których kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Wytwarzanie lampworków

Lampworki wykonuje się, jak już napisaliśmy, nad lampą. Obecnie w zupełności wystarczy gazowy palnik. Do ich produkcji stosuje się odpowiednie szkło, jakie pod wpływem płomienia topnieje, zaś to umożliwia nadanie mu dowolnych form. Paski gorącego szkła nawijane są na drut, przez co każdy koralik ma dziurkę w samym centrum – dzięki temu lampworki bywają stosowane do produkcji broszek czy naszyjników.

Stroje do lampworków

Barwne lampworki świetnie dopasowują się do codziennych strojów. Najlepiej komponują się z t-shirtami z oryginalnymi nadrukami, kolorowymi swetrami oraz coraz chętniej zakładanymi sneakersami. Nie oznacza to oczywiście, iż będą atrakcyjnie prezentowały się jedynie przy tego rodzaju ubraniach – to wyłącznie kwestia wyobraźni.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]