Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – od XIX wieku do dziś

Więcej szczegółów o Swarovski biżuteria uzyskasz tu

Kryształy prezentują się naprawdę świetnie, jednak nie wszyscy mogą sfinansować ich zakup. Szczęśliwie w salonach złotniczych znajdziemy również mniej kosztowne alternatywy dla tych minerałów. Największym uznaniem cieszą się na pewno kryształki Swarovskiego. Tradycja ich produkcji sięga XIX stulecia, gdy Daniel Swarovski opatentował urządzenie do obrabiania szkła ołowiowego. Dziś biżuteria z kryształkami Swarovskiego noszona jest na całym świecie. Same kryształki stosowane są tak w kolczykach, jak i telefonach komórkowych czy też na obuwiu.

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – proces produkcji?

Kryształki Swarovskiego to oszlifowane szkło kryształowe. Technika ich produkcji jest owiana tajemnicą – wiemy tylko, iż stosuje się do tego odpowiednie maszyny, zaś cały proces przebiega w dużej temperaturze. Biżuteria z kryształkami Swarovskiego jest zdecydowanie lżejsza od prawdziwego kamienia. Wśród konkurencji odróżnia się w szczególności precyzyjnym szlifem – na pierwszy rzut oka przywodzi na myśl autentyczne minerały.

Typy biżuterii z kryształkami Swarovskiego

Firma produkuje również inne produkty – sprzedaje kryształki wytwórcom telefonów komórkowych lub oświetlenia. Należy też zaznaczyć, że Swarovski jest wytwórcą akcesoriów optycznych i odblasków – na przykład tych, jakie wykorzystywane są w krajowych znakach drogowych. Jednak to biżuteria z kryształkami Swarovskiego – pierścionki, wisiorki oraz kolczyki – są flagowym i najbardziej dostępnym produktem tej marki. Można je kupić w markowych sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych, które prezentują niezaprzeczalnie szerszy ich wybór.